نکات نگهداری و استفاده درست از کیکپ‌های کاستوم

نکات نگهداری و استفاده درست از کیکپ‌های کاستوم


تو این مقاله میخوایم یکسری نکاتی که بعد از خرید کیکپ کاستوم باید بدونید رو بهتون میگیم تا مشکلی پیش نیاد براتون و سوالی براتون نباشه که بی جواب بمونه.

روش تمییز کردن:

✅ برای تمیز کردن این دکمه فقط یک دستمال نرم مرطوب کافیه، اگر خیلی چرب شده بود یکم مایع طرفشویی میتونی استفاده کنید تا مثل روز اولش شفاف بشه

❌ به هیچ عنوان این دکمه‌هارو با الکل یا هر چیزی که داخلش الکل داره تمیز نکنید. چون اینکار باعث میشه شفافیت دکمه از بین بره و دیگه مثل اولش براق نشه و دوباره نیاز به سنباده زدن و پولیش میشه.

❌ به هیچ عنوان با آب خیلی داغ این دکمه‌هارو تمیز نکنید چون امکان داره دکمه فرم اولیه خودشو از دست بده

روش خارج کردن دکمه از روی کیبورد:

برای خارج کردن این دکمه‌ها چون از جنس رزین اپوکسی هستند و این ماده جنس تردی داره باید حواستون باشه که با نیروی ناگهانی اونو خارج نکنید و با حوصله و نیروی کنترل شده دکمرو خارج کنید تا مشکلی براتون پیش نیاد (البته احتمال شکستنش کمه ولی چیزیه که شاید رخ بده)

⚠️برای خارج کردن دکمه میتونید از پولر های مخصوص هم استفاده کنید ولی بازم با نیروی کنترل شده و ضربه ناگهانی به دکمه‌ها نزنید.

برای دکمه‌هایی که بیشتر از یک استم زیرشون دارن مثل Space, Shift, Enter,... برای خارج کردن این دکمه باید حواستون باشه که با نیروی یکسان درشون بیارید که یک وقت استم سمت دیگه نشکنه.

⚠️ برای دکمه space چون فاصله بین استم‌ها زیاده بهتره که از پولر استفاده نکنیم برای خارج کردنش و با دست از دو طرف دکمه بگیریم و به آرومی این دکمرو خارج کنیم و مراقب باشیم که یک سمت ناگهان زیاد خارج نشه تا سمت دیگه استم بشکنه.

نحوه جا زدن دکمه‌ها:

برای جا زدن دکمه اگر دیدید دکمه خیلی سخت داره جا میره یا گیر میکنه بهتره فشار ندید و دکمرو خارج کنید. چون دکمه‌ها امکان داره بخاطر سردی یا تلرانس متفاوت اندازه سوئیچ‌ها یکم سخت جا بره که این یک مشکل بزرگ نیست و تو تمام دکمه‌ها کاستوم ممکنه رخ بده حتی بهترین برندهای دکمه‌های کاستوم ساز که این نکترو به مشتریاشون میگن ما هم اینجا میگیم بهتون که چیکار کنید تا با خیال راحت از این دکمه‌ها استفاده کنید.

روش اول: "استفاده کردن از آب گرم"

تو این روش شما دکمرو برای زمانی حدود یک دقیقه (بسته به میزان گرمای آب) داخل آب گرم قرار میدید (آب نباید خیلی داغ باشه و یک دمای بین ۴۰ تا ۵۰ درجه کافیه، آبی که دستو نسوزونه) بعد دکمرو خشک میکنید با یک دستمال نرم و به آرامی جاش میزنید و دکمه به راحتی جا میره.

روش دوم: "استفاده از سشوار"

تو این روش استم‌های دکمرو به مدت ۳ تا ۵ ثانیه جلوی گرمای سشوار قرار میدیم و بعد دکمرو به راحتی جا میزنیم

⚠️ سشوار رو تو یک نقطه نگهندارید زیاد و جابجا کنید مداوم

⚠️ اگر حواستون نبود و حرارت زیادی دادید که دکمه داشت از فرمش خارج میشد دست به دکمه نزنید مخصوصا به استم‌ها و به حالت اولیه برگردونینش و بزارید خنک بشه بعد استفاده کنید.


میتونید این نکات رو داخل ویدیو هم تماشا کنید تا بهتر متوجه بشید.(تمامی دکمه‌ها قبل از ارسال حداقل یکبار از هر نظر تست میشه بعد براتون ارسال میشه و احتما استفاده از این نکات خیلی کمه ولی گفتن این نکات واجب بود.)این تمام نکاتی بود که باید درباره این دکمه‌ها میدونستید این چیزاییم که تو این مقاله بهتون گفتیم تو جهان مرسومه و چون این کار یه کار جدید داخل ایران و شاید بعضی از دوستان این مطالب رو ندونند و یا فکر کنن این یک ایراد بیان کردیم که بدونن این چیزا توی کیکپ‌ها هست و با مراقبت یا انجام ندادن یکسری کار هیچ مشکلی برای این دکمه‌ها پیش نمیاد.

امیدواریم با حمایت شما عزیزان این کار که بخاطر گرونی نسخه‌های خارجیش داخل ایران هم رونق بگیره و از استفاده این دکمه‌ها لذت ببرید.